Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Záchranný kruh

Titulní strana

Aktuality

Ratměřická hasičská fontána 2017

22.08.2017

V sobotu 26. 8. v Ratměřicích opět vypukne největší regionální akce Hasičská fontána aneb Vodní poezie nad rybníkem Lazna.

Hasičská fontána, to je vodní a světelnou šou a hlavně originální autorské vystoupení členů SDH Ratměřice, které využívá moderní zvukovou i osvětlovací techniku, ale hlavně invenci a píli ratměřických hasičů a hasiček. Vždy předposlední či poslední srpnovou sobotu večer mají diváci možnost vidět unikátní představení nad rybníkem Lazna, při kterém se mísí nadšení s dojetím.

Historie Ratměřické hasičské fontány se píše od roku 2006, kdy tenkrát ještě denní fontánu před 300 zvědavými diváky předvedlo 8 statečných hasičů v nových zásahových oblecích. Již od prvního ročníku se ustálil rámec programu, kdy je fontána v první třetině podkreslena klasickou hudbou, ve druhé třetině zní české popové písničky a ve třetí části představení graduje v rockovém rytmu.


Mezníkem v ratměřické hasičské produkci byl rok 2010 a vítězství Ratměřic v celostátní soutěži Vesnice roku. Tehdy se poprvé uskutečnila noční verze fontány a začala se rodit vodní a světelná show do dnešní podoby. V roce 2011 představení obohatily členky SDH o originální taneční vystoupení ve vlastní choreografii.  O rok později byla poprvé vyzkoušena projekce na vodní clonu. Od roku 2013 se v roli „předskokanů“ představují divákům členové ratměřického oddílu mladých hasičů se svou dětskou verzí fontány a v roce 2014 vše korunovalo zařazení vodní lišty se 100 tryskami a efektní hra na „vodní varhany“. V roce 2016 se pak poprvé podařilo realizovat živý hudební vstup s originální klavírní skladbou složenou pouze pro tuto událost.

Ratměřická fontána je na rozdíl od jiných podobných představení umístěna divadelně, tedy v jedné linii s diváky, což umožňuje rozšiřovat počet vodních obrazců o stříkání do stran, prolínání proudů, točení, sekání či křížení. Choreografie je přitom výlučným dílem členů hasičského sboru, kteří si také celé řídí a organizují.

Dvanáct  „živých“ pohyblivých proudů, je symetricky doplněn dalšími deseti stabilními proudy, které ovládá přímo strojník u stříkaček. Za plného výkonu proteče za minutu 600-ti metry hasičských hadic při realizaci fontány 5 000 litrů vody.

Tato rozsáhlá a v regionu stále oblíbenější akce, která v roce 2016 dokázala přilákat 2 200 návštěvníků, nemůže fungovat bez obrovského nasazení členů SDH Ratměřice. Na fontáně se aktivně při produkci nebo při práci v technickém zázemí či v občerstvení podílí 50 dospělých a 20 dětských ratměřických hasičů. 

Podívejte se na klip z roku 2015 a ukázky loňských povedených výstupů: J. M. Jarre, P. Hapka, V. Lišková, závěrečný ohňostroj.

Těšíme se na vaší návštěvu!

 Na otevřený obchod se můžeme těšit v první polovině září

17.08.2017

Zastupitelstvo obce schválilo na svém zasedání 14. 8. nového nájemce obchodu s potravinami. Bude jím paní Jana Žáková, která provozuje smíšené zboží také ve Zvěstově. Padla tedy poslední varianta, kdy jsme předpokládali, že bude obchod provozovat samotná obec, která přijme do pracovního poměru prodavačku. 
Paní Žáková úspěšně vede zvěstovský obchod 21 let, takže doufáme, že se jí stejně dobře bude dařit v Ratměřicích. Prodávat v našem obchodu  pod jejím velením bude Jaroslava Koubková. Znovuotevření se chystá na první polovinu září- o konkrétní datu budete samozřejmě informováni.
Obec si v nájemní smlouvě podepsané do 31.12.2017, s možností automatického prodloužení o další rok(y), vymínila zejména pevnou otevírací dobu od pondělí do čtvrtka 6,30-12 hodin, v pátek 6,30-15 hodin a v sobotu 7,30-10 hodin.

Srpen -to jsou v Ratměřicích pouť a fontána!

04.08.2017

Jak pokračuje rekonstrukce obecního domu?

14.07.2017

Podle připraveného harmonogramu prací k 15. 7. dostala budova obecního úřadu a mateřské školy nová okna a vstupní dveře. Zároveň byl vybudována nová přípojka elektrické energie, aby mohl být odstraněn sloup před úřadem. Uvnitř budovy mají nyní prioritu práce ve druhém podlaží v prostorách školky, aby byla v září připravena na nástup dětí.

Fotografie ke článku

Hasiči obdrželi od HZS materiální dar

04.07.2017

Ve středu 28. 6. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje v Říčanech za účasti hejtmanky J. Pokorné Jermanové předal dobrovolným hasičům nepotřebné vybavení. Obdarovaná byla také jednotka SDH Ratměřice, která takto získala motorovou řetězovou pilu Husqvarna v pořizovací hodnotě 17 000 Kč. Dalším materiálním darem HZS, který bude během léta převeden na ratměřické hasiče, bude osobní automobil Peugeot Partner. SDH a obec Ratměřice děkují HZS SČK za spolupráci.

Školka se přestěhovala na hřiště

27.06.2017

Díky přestavbě budovy OÚ a MŠ se změnil režim dětí navštěvující ratměřickou školku. Od půli června se svými učitelkami přestěhovaly do sportovního areálu a využívají zázemí dětské kabiny a přístřešku. Na konci školního roku si tak dosyta užívají  pobytu venku a my můžeme říct, že máme v obci originální "hřišťovou školku"smile.
Děkujeme rodičům dětí a paním učitelkám, že bez pochybností přijaly nutné opatření a pomáhají tak ke společnému cíli - v září přivítat děti v nových prostorách MŠ.

Fotografie ke článku

Přestavba obecního úřadu nabrala na intenzitě

26.06.2017

Budova OÚ a MŠ Ratměřice se na konci června zahalila do lešení, aby se mohly definitivně rozjet vnější práce na zateplení objektu a výměně oken. Zároveň po ukončení provozu MŠ intenzivně začaly vnitřní rekonstrukce obou podlaží. Prázdninové období tak vyplní rozsáhlé opravy a stavební práce, které omezí také provoz obecního úřadu. Od 26. 6. budou proto úřední hodiny probíhat pouze každý pátek od 16 do 18 hodin. Dalším omezením bude uzavření místní komunikace za úřadem pro motorová vozidla. Děkujeme za pochopení a těšíme se, že v září otevřeme nové prostory školky a a do konce roku 2017 získá obecní budova novou tvář a fasádu.

Dětské fotbalové turnaje ukončily sezónu 2016/17

21.06.2017

V sobotu 17. 6. proběhly v ratměřickém sportovním areálu dva fotbalové turnaje pro mládežnické týmy. Nejprve od 8,30 odstartoval Pohár obce Ratměřice za účasti 10 týmů z kategorie starších přípravek a odpoledne následoval Pohár obce Zvěstov pro 6 mužstev kategorie mladších žáků. Turnaje se opět povedly co do sportovní i organizační kvality a byly parádní tečkou za fotbalovou sezónou 2016/17. Ratměřické Šelmy se ve velké konkurenci neztratily a braly mezi staršími přípravkami šesté místo, když stupně vítězů obsadily Bystřice, Sedlec-Prčice a Pravonín. Ratměřičtí mladší žáci obsadili stříbrnou příčku za Vlašimí a před Voticemi. Velké poděkování si zaslouží organizátoři z TJ Svoboda Ratměřice a pomáhající rodiče malých fotbalistů.

Ratměřické ptáčkoviny

20.06.2017

Stejně jako každý rok se plot zahrady manželů Vondrejsových v Ratměřicích 33 promění v Galerii na plotě. Ratměřické ptáčkoviny letos budou zahájeny 26. června a ukončeny 30. září. Hlavním tématem ptáčkovin budou portréty osob - Ratměřáků i jiných. Ve druhé části uvidíte obrazy tváří, které nejsou kresleny podle reálných osob. Ve třetí části budou vystaveny plastiky, sochy, zahradní keramika a třeba i tenzegritový nábytek pro panenky od umělců, kteří již desátým rokem vystavují svá díla v Galerii Bernarda Bolzana v nedaleké Těchobuzi.

ČEZ Distribuce - Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny 11.7.

20.06.2017

Společnost ČEZ Distribuce,a.s. informuje o plánovaném přerušení dodávky elektřiny dne 11.7.2017 od 7:30 do 18:30 hod. v celé obci.

Strana: 1 z 5 | další strana