Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Záchranný kruh

Titulní strana

Aktuality

Platba vodného a stočného

04.05.2018

Od středy 9. 5. do 30. 6. bude probíhat platba vodného a stočného za pololetí 2017/18. Platbu je možné provést v úředních hodinách úřadu ve středu a v pátek od 16 do 18 hodin a v pracovních dnech od 8 do 12 hodin. O údaje k bezhotovostní platbě je možné si zažádat na mailu mistostarosta@ratmerice.cz nebo telefonu 317 833 321.

V souvislosti s aktuální legislativou a novým kanalizačním řádem obce Ratměřice je třeba při platbě podepsat novou smlouvu o dodávce vody a odvádění odpadních vod. Děkujeme za spolupráci.

Přívalový déšť ničil zejména v Hrzíně

06.06.2018

Prudký středeční liják 30. 5.. při kterém spadlo až 65 mm srážek, napáchal v naši obci velké škody. Nejvíce byla postižena osada Hrzín, kde voda přetekla návesní rybník a pod hrází zcela zdevastovala přístupovou cestu ke nemovitostem. Poškozena byla také samotná hráz, koryto potoka a jeho okolí. První práce na odstranění škod probíhali již v pátek.
V Ratměřicích přišla velká voda z Habrovka a zaplavila soukromé zahrady a sklepy pod novou výstavbou. Dobrovolní hasiči měli práci s čištěním místních komunikací v obci.

Fotografie ke článku

Fontána má své webové stránky

16.05.2018

Ratměřická hasičská fontána má i pro letošní rok své datum konání - uskuteční se v sobotu 25. 8. 2018. Novinkou letošního ročníku jsou nové webové stránky této akce. Aktuality, fotogalerii, oficiální videa i střípky ze zázemí a historie originálního představení SDH Ratměřice najdete na www.hasicskafontana.ratmerice.cz

Snad se vám bude webová prezentace bude líbit a přiláká v předposlední prázdninovou sobotu k rybníku Lazna nové diváky.

Den Matek

15.05.2018

Letošní Den Matek oslavily dámy z Ratměřic a okolí ve zrekonstruovaných prostorách obecního úřady v ryze ženském stylu. Celé odpoledne bylo zasvěceno módě a typologii žen. Zábavnou a poučnou prezentací představily Daniela Boušová a Denisa Lišková metodu otypování duše ženy a orientaci v módních stylech dle těchto typů. Během odpoledne mohly dámy využít služeb profesionální vizážistky a odejít tak za svými muži krásně nalíčené.

Fotografie ke článku

Stavění máje 30. 4. 2018

02.05.2018

Pod vedením ratměřických hasičů se opět podařilo v předvečer prvního máje vztyčit na návsi májku. Tradiční akci doprovázelo sousedské posezení a pálení čarodějnic. Nyní musí svobodní mládenci májku uhlídat do čtvrtečního poledne před nájezdníky z okolních vesnic.

Fotografie ke článku

Vítání nových občánků

30.04.2018

Šest miminek se v Ratměřicích narodilo za uplynulý rok. Všechna se se svými rodiči zúčastnila malé slavnosti a byla přivítána zástupci obce mezi Ratměřáky. Slavnostní atmosféru dodalo slunečné počasí a krásný ratměřický zámecký park. Novým občánkům a jejich rodičům přejeme ještě jednou hodně zdraví. Poděkování za hezký průběh nedělní odpoledne patří majiteli ratměřického zámku a personálu zámecké restaurace i dětem z MŠ Ratměřice a slečnám ze skupiny Sakramejdlo za hudební a recitační doprovod podařeného setkání.

Fotografie ke článku

Odečet vodoměrů

13.04.2018

Od pátku 13. dubna bude pracovník obce Vladimír Rezek provádět odečet vodoměrů jednotlivých odběrných míst.

Jordánek budeme opět napouštět

13.04.2018

Firma Stavby rybníků opětovně vyčistila rybník Jordánek od naplaveného bahna ze srpnových dešťů. Akci podpořil částkou 50 000 kč Fond hejtmanky Středočeského kraje, o stejně velkou spoluúčast se dělí Obec Ratměřice a Zemědělská společnost Ratměřice. Součástí akce bylo vytvoření dalších protierozních opatření, takže doufáme, že letošní koupání v Jordánku nebude zase pouze dočasné.

Fotografie ke článku

Uklidili jsme si obec

10.04.2018

V sobotu 7. 4. (ale i v týdnu před ní) se tradičně občané a tentokrát i Zemědělská společnost Ratměřice bezplatným zapůjčením techniky zapojili do úklidu veřejných prostranství obce. Moc děkujeme za pomoc a za aktivní přístup k úklidu a zkrášlování naší vesnice.

Fotografie ke článku

Noc s Andersenem

09.04.2018

Letos již podruhé uspořádala Obecní knihovna spolu s Obecním úřadem Noc s Andersenem. Celkem 14 dětí z Ratměřic a okolí si užilo páteční podvečer a noc na sobotu v nových prostorách (i když ještě nedodělaných) obecního úřadu. V úvodu paní knihovnice pasovala na čtenáře tři malé druháčky, kteří se osmělili přečíst úryvek z oblíbené knížky před publikem. Po společné večeři byly pro děti připraveny literární soutěže a pak projekce pohádky na dobrou noc. Ráno se děti přesunuly rovnou na jarní brigádu v obci. Máme radost, že o Noc s Andersenem byl tak velký zájem, a že literatura a knihy jsou pro děti pořád zajímavé.

Fotografie ke článku

Strana: 1 z 6 | další strana