Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Víte že

Titulní strana

Aktuality

Opatření v obci Ratměřice v souvislosti s výskytem nového koronaviru

17.03.2020

Vláda ve svém usnesení ze dne 16.3. doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče a nařizuje starostům obcí zajistit těmto osobám pomoc zvládání základních životních potřeb včetně nákupů. 
Abychom co nejvíce zamezili šíření nákazy je obec Ratměřice již od pondělí 16.3. připravena koordinovat a zajišťovat potřeby nejvíce ohrožených osob. Připojujeme se k doporučení vlády a nabízíme pomoc se zajištěním základních životních potřeb osob v obci.

Potřebujete-li základní potraviny, volejte provozovatelce ratměřického obchodu Pavle Rohlíkové na tel.č. 776 009 963 a ona zajistí donášku nákupu až k Vám domů.

Potřebujete-li zajistit nákup léků, drogistického zboží, ovoce atd. nebo odvézt k lékaři, zavolejte starostovi obce na tel. č. 776 580 584 nebo místostarostce obce na tel.č. 724 118 070.

Vedení obce Ratměřice se také připojuje k doporučení nosit na veřejnosti obličejové  roušky a při nákupu v místním obchodě používat ochranné rukavice. Do obchodu se smí vstupovat pouze jednotlivě a při čekání na vstup žádáme o dodržování minimálně dvoumetrového odstupu mezi jednotlivými osobami. 

Do výroby ručně šitých obličejových roušek se pustily ratměřické švadleny D. Boušová a M. Matoušková. První várku obdržela provozovatelka obchodu a od středy 18.3. budou roušky v obchodě k dispozici občanům obce. 
Moc děkujeme dámám za jejich nezištnou pomoc a občanům za respektování a dodržování našich opatření.

Usnesení vlády ze dne 16.3.

Uzavření Mateřské školy Ratměřice

12.03.2020

Obec Ratměřice přistoupila na základě vyhlášení nouzového stavu a doporučení Ministerstva zdravotnictví k přerušení provozu Mateřské školy Ratměřice od 13. 3. 2020.

Infolinky ke koronaviru

12.03.2020

Vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU v souvislosti s výskytem nového koronaviru

11.03.2020

Vláda ČR na návrh ministr vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 12. 3. 2020 od 14 hodin na dobu 30 dnů

Nouzový stav se vyhlašuje na základě ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky. Nouzový stav vyhlašuje vláda ČR svým usnesením. Vláda o vyhlášení nouzového stavu neprodleně informuje Poslaneckou sněmovnu, která může vyhlášení zrušit.

Doba trvání nouzového stavu je nejvýše 30 dnů. Prodloužit se může pouze po předchozím souhlasu Poslanecké sněmovny.
Nouzový stav se vyhlašuje jako zákon. Vyhlášení, prodloužení a zrušení nouzového stavu se oznamuje dalšími způsoby v místě obvyklými, zejména prostřednictvím hromadných informačních prostředků a místního rozhlasu.
V případě vyhlášení nouzového stavu mohou být dle krizového zákona č. 240/2000 Sb. na nezbytně nutnou dobu a v nezbytně nutném rozsahu omezena některá práva a svobody.
Občanů ČR se vyhlášená krizová opatření mohou dotknout např. v povinnosti strpět zákaz vstupu, pobytu, pohybu ve vymezených objektech nebo rizikových oblastí z důvodu omezení šíření nákazy. Vyhlášená krizová opatření mohou být přijata k usměrnění spotřeby a dodávek zdravotních prostředků a léčiv a dalších věcných prostředků pro řešení situace, k přijetí opatření v dopravě, zajistí přednostní zásobování dětských, zdravotnických nebo sociálních zařízení či bezpečnostních soborů a složek IZS.

Konkrétní opatření budou doplněna v návaznosti na další usnesení vlády.

V souvislosti s ochranou obyvatelstva a prevencí nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID - 19 způsobeném novým koronavirem SARS-CoV-2 nabádáme občany, aby důsledně dodržovali nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR.


Zásady prevence proti nákaze virem COVID - 19:
- vyhýbat se těm, kdo jsou zjevně nemocní
- dodržovat základní hygienická pravidla
- používat dezifenkci, pokud jsme v kontaktu s lidmi, kteří trpí akutními respiračními potížemi
- nezdržovat se v místech s vyšší koncentrací osob
- dodržovat pravidla respirační hygieny - tj. při kýchání a kašlání řádně užívat jednorázové kapesníky, zakrývat si ústa paží/rukávem, nikoliv rukou!
- důsledně chránit by se měli zdravotníci, kteří přicházejí s pacienty nejvíce do styku

Aktuální informace o situaci v ČR , postupu při podezření na onemocnění, pokyny pro osoby, které se vrátili ze zahraničí a další naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví: http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

O doporučeních pro návštěvníky MěÚ Votice si přečtěte ZDE.

V obci Ratměřice přistupujeme k uzavření MŠ Ratměřice a  ke zrušení obecních společenských akcí, na kterých se předpokládá vysoká účast obyvatel.

Sousedské setkání plánované na 21.3. se proto neuskuteční, stejně tak jako Velikonoční zábava plánovaná na 12.4.
Sousedské posezení nad historií obce v sobotu 21. 3. 2020

09.03.2020

V důsledku mimořádných opatření Vlády ČR se plánované sousedské setkání 21. 3. 2020 neuskuteční.
Jistě najdeme nový vhodný termín, o kterém vás budeme informovat.
Díky za pochopení.

Zimní příprava mládežnických fotbalových družstev je v plném proudu

02.03.2020

Od poloviny ledna se pilně připravují ratměřičtí mladí fotbalisté na jarní část sezony. Přípravkové kategorie trénují v hale ZŠ Louňovice a starší žáci využívají nového osvětlení hřiště a zimní přípravu absolvují venku. K tomu hrají mužstva zápasy a turnaje, jak tomu bylo o víkendu 29.2.- 1.3.. Tým starší přípravky pod vedení Jakuba Pospíšila a Františka Hrušky se zúčastnil halového turnaje v Sázavě a po vyrovnané bilanci tří výher a tří proher obsadil čtvrté místo. Starší žáci s trenéry Radkem Matouškem a Michalem Mohišem odehráli již čtvrtý přípravný zápas na UMT Votice a tentokrát porazili 5:2 spojený tým Teplýšovice/Senohraby. Celkově je to jejich třetí výhra během zimní přípravy, na kterou můžou navázat v neděli 8.3., kdy se ve Voticích naposledy utkají s Chotovinami. Týmy přípravek pak v týdnu čekají přátelské zápasy v bystřické hale s domácími vrstevníky.

Integrace veřejné dopravy míří do finále

24.02.2020

Obcím Voticka byly po detailních jednáních se zástupci Integrované dopravy Středočeského kraje a dopravci předloženy návrhy nových autobusových linek a jednotlivých jízdních řádů. Integrace dopravy tak vstupuje do poslední fáze a vše se chystá na spuštění nového systému, který by měl nastat 16. května 2020. Úspěchem vyjednávání obcí východní části Voticka je jistě navýšení počtu spojů na  lince Votice - Vlašim a  jejich napojení na příjezdy a odjezdy rychlíků z a do Prahy. K posledním požadavkům patří posun ranního školního spoje do Vlašimi. Také veřejnost má ještě možnost vznést poslední požadavky, takže se můžete seznámit s avizovannými návrhy integrovaných jízdních řádů a předložit své návrhy.
Linka 550 Olbramovice - Vlašim
Linka 553 Odlochovice . Benešov
Linka 532 Bedřichovice - Votice

Společenské akce 2020

29.01.2020

Srdečně vás zveme na některé z akcí, které pro vás připravily obec a ratměřické spolky. Věříme, že se na nich budeme opět v roce 2020 potkávat. 

Platba místních poplatků na rok 2020

19.01.2020

Místní poplatek za svoz a uložení komunálního odpadu a místní poplatek za držení psa můžete zaplatit na obecním úřadě od středy 20.1.2020. Informace pro bezhotovostní platbu Vám poskytne Lucie Svatošová na emailové adrese místostarosta@ratmerice.cz.

Splatnost poplatků je 28.2.2020.

Děkujeme za spolupráci. 

Konec roku 2019 v Ratměřicích

12.01.2020

Závěr loňského roku tradičně ozdobily vánoční akce - jarmárek na návsi a štedrovečerní zpívání koled v ostele sv. Havla. Na obecním úřadě se uskutečnilo posezení se zástupci ratměřických spolků a chlapi se mezi svátky poměřili v turnajích ve stolním tenise a mariáši. Silvestr přinesl každoroční odpolední fotbálek a večerní sousedské setkání na síále hospody s promítáním dokumentů J. Podlipného o Ratměřicích. Na pár momentů z vydařeného konce roku 2019 se můžete podívat ZDE.

předchozí strana | Strana: 3 z 4 | další strana