Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Víte že

Titulní strana

Aktuality

Nové kontejnery na drobný kovový odpad

07.10.2020

Ve spolupráci s obalovou firmou ECO COM obec pořídila kontejnery na drobný kovový odpad. Jsou umístěny na dvou sběrných místech v obci - u úřadu a u Stodoly.

Do kontejnerů na kovy patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – typicky plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.
Do těchto kontejnerů nepatří plechovky od barev, tlakové nádobky se zbytky nebezpečných látek,  těžké nebo toxické kovy, jakou jsou olovo či rtuť, ani domácí spotřebiče a jiná vysloužilá zařízení složená z více materiálů.

Velký kovový odpad lze nadále ukládat, po dohodě s p. Petrem Kubíčkem (tel. 775 988 645), do kontejneru v areálu ČOV.

Pěvecký sbor Jordánek vystoupil po padesáté

29.09.2020

V sobotu 26. září se v táborském Husově sboru konal u příležitosti 600 let města Tábora festival pěveckých sborů. Ratměřice na něm reprezentoval pěvecký sbor Jordánek, který tam pod vedením své sbormistryně Sylvy Smejkalové vystoupil spolu s pěveckými sbory ze Stříbra, Tábora a Příbrami. Podle reakcí publika lze soudit, že jubilejní padesáté vystoupení Jordánku bylo úspěšné a že v porovnání s pěveckými sbory z uvedených měst velmi dobře obstál

Fontána v Davli byla pro ratměřické hasiče úspěchem

12.09.2020

Netradičním místem pro fontánu 2020 byl vltavský břeh v Davli. Dvoudenní práci završilo hodinové představení pro hejtmany zemí visegrádské 4, kteří sledovali naší vodní a světelnou šou z parníku i pro stovky ostatních diváků, kteří se tísnili na davelském mostě a nábřeží. Nový prostor vyžadoval větší stage, nové uspořádání světel a zvuku i jiný model vedení choreografie. Podle nás se vše povedlo výtečně a máme z našeho výkonu velmi dobrý pocit. Samozřejmě jsme narazili i na chybky, ale ty nás přece jen posouvají. Jedna z nich byla, že jsme na druhém břehu neměli oficiálního fotografa, a tak letos máme více fotek zpoza pódia. Podívejte se tedy na fontánu zadním pohledem:-).

Fotografie ke článku

Začali jsme s obnovou vnitřku kostela sv. Havla

10.09.2020

Brigáda na odstraňování staré výmalby vnitřku kostela sv. Havla proběhla ve středu 9.9. odpoledne. Následovat bude dorovnání omítek a poté samozřejmě nová výmalba, aby restaurované varhany přišly příští rok do nově vymalovaného kostela.

Fotografie ke článku

Jak je to s varhanami z kostela sv. Havla?

26.08.2020

Odložená oslava 800 let výročí obce nám dala čas i na dokončení rekonstrukce varhan a výmalbu vnitřních prostor kostela sv. Havla. Vše nyní tedy směřujeme k pouti 2021, kdy bychom chtěli navrácené varhany slavnostně žehnat. 
Moc děkujeme všem, kteří přispěli do veřejné sbírky, do dnešního dne se nám podařilo vybrat 82 868 Kč. 
K těmto financím počítáme se získáním dotace 300 000 Kč pro rok 2021 z ministerstva kultury. Jjelikož nám nyní chybí na rekonstrukci varhanního stroje 100 000 Kč, věříme, že díky sbírce a dotaci získáme finance i na restaurování a polychromii varhanní skříně i dřevěnného zdobení kruchty a zároveň na vnitřní výmalby. 
Práce na vnitřních zdech kostela začnou již v září. Dobrovolníci v čele s kostelníkem Jardou Váňou se pustí do oprav omítek, abychom mohli na jaře malovat. 
Věříme, že se nám vše podaří a v polovině srpna 2021 oslavíme 800(1) let od první zmínky o naší vesnici a přitom se zrekonstruované varhany vrátí do vymalovaného kostela sv. Havla, Díky za vaší pomoc.

Pouťový víkend 2020

17.08.2020

Ratměřickou pouť v půli srpna jako obvykle provázely povedené společenské akce - sobotní zábava na návsi s kapelami Párty Band a SakraMejdlo a nedělní sousedské setkání s dechovkou M. Včeláka tamtéž. Mimo to se velkého ohlasu dostalo SWAP párty na obecním úřadě, který pořádaly členky spolku Ratměřice - nám se daří. Navíc jsme na mši svaté přivítali nového pana faráře Václava Revendu. Díky všem pořadatelům i zúčastněným!

Fontána 2020 se v Ratměřicích neuskuteční, můžete jí ale vidět v Davli 3.9.

29.07.2020

Opatření omezující společenské akce a obava z možného šíření koronaviru stojí za zrušením 15. ročníku hasičské fontány v Ratměřicích. Návštěva, která se v posledních letech pohybovala nad 2000 lidí, není pro organizaci venkovních akcí přípustná a nedokážeme si představit, jak bychom ji dokázali regulovat.
Přesto ratměřičtí hasiči svou fontánu letos předvedou, a to při příležitosti 1.summitu hejtmanů zemí V4 dne 3. 9. v Davli. Zástupci středoevropských hejtmanství poplují z Prahy a v 21 hodin pro ně z vltavského břehu budou naši hoši vystupovat se svou vodní a hudební šou. Tato akce je zatím pojmutá jako veřejná, takže máte možnost se přijet podívat. O podrobnostech budeme informovat na www.hasicskafontana.ratmerice.cz.

předchozí strana | Strana: 3 z 3 |