Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Titulní strana

Aktuality

Nový vstup do budovy OÚ a MŠ je hotový

31.08.2018

Se začátkem provozu mateřské školy byl otevřen nový vstupní prostor do obecní budovy včetně nového schodiště. Posledním "kouskem" bude zastřešení schodiště, ale jinak je již vnitřní i vnější rekonstrukce polyfunkčního objektu v plánovaném termínu u zdárného konce. Součástí úprav vstupu a vjezdu k budově je také nové dopravní řešení. Snad se brzy zaběhne a přispěje k bezpečnějšímu provozu automobilů i pohybu osob, zejména dětí.

Fotogalerie Hasičské fontány 2018

28.08.2018

Přinášíme fotografie ze 13. ročníku Hasičské fontány, které pro nás zachytili Jirka a Adam Jakubkovi. Unikátní jsou zejména fotky z dronu, který se vzášel při produkci nad rybníkem Lazna. Stejně zajímavé ale mohou být fotky z příprav scény a zkoušek samotného představení.Fotografie ke článku

Hasičská fontána 25. 8. 2018

27.08.2018

Ani chladnější počasí neodradilo dvě tisícovky návštěvníků od návštěvy autorského představení SDH Ratměřice Hasičská fontána. Rybník Lazna opět zažil povedenou vodní a světelnou šou. Na výborné organizaci se podílelo pět desítek dobrovolníků, kteří si za svou práci zaslouží velké poděkování.

Na své si určitě přišlo oko diváků, o čemž se můžete přesvědčit na záznamech dvou choregrafií v závěrečné části vystoupení. Video je dílem Míry Brdka.
Video 1
Video 2
Poslechněte si také reportáž na Českém Rozhlasu - Region.

Nedělní pouťové odpoledne

20.08.2018

Po sobotní zábavě pod širým nebem se ratměřická náves v neděli  proměnila v přehlídkové molo. Členky spolku Ratměřice - nám se daří totiž pro sousedy připravily módní přehlídku a bazar Recy věci. Po zbytek pouťového odpoledne hrála dechovka Milana Včeláka.

Fotografie ke článku

Jak dopadla fotbalová sezóna 2017/18?

04.07.2018

Uplynulá fotbalová sezóna vyvolala rozporuplné hodnocení. Na jedné straně dobré výkony mládežnických družstev a na druhé sestup A týmů do poslední okresní soutěže. 
První tým trpět velkou fluktuací hráčů a nedokázal konkurovat týmům III.B třídy. Bylo z toho nakonec poslední 14 místo a sestup do IV. třídy. Snad dojde v příští sezóně ke stabilizaci kádru a začne se na trávníku dařit.
Největší radost nám dělal tým trenérů  Radka Matouška a Honzy Svatoně, který startoval v soutěži starších přípravek. Po skvělých výkonech skončil v okresní tabulce na 5. místě, když před ratměřickými Šelmami byla mužstva pouze z velkých měst Benešova, Vlašimi (2x) a Votic. Celkově se soutěže hrané 5 plus 1 zúčastnilo 31 týmů.
Ani družstvo mladších žáků 7 plus 1 vedené trenéry Viktorem Liškou a Jakubem Pospíšilem se v okresní soutěži neztratilo a obsadilo v konečném pořadí 11. místo z 21 celků.
V sezóně 2018/19 se můžeme těšit na zápasy nového týmu mladší přípravky 4 plus 1, do okresních soutěží dále zasáhnou mladší žáci a nově i starší žáci. Sloučený tým dorostu vytvoříme se Sokolem Jankov, takže do bojů posíláme čtyři mládežnická družstva.
Výbor TJ děkuje fanouškům za podporu a těší se na bohatou návštěvnost i v podzimních zápasech.

Hasičky reprezentují obec na Benešovské lize

04.07.2018

Do seriálu závodů Benešovské hasičské ligy 2018 se poprvé přihlásilo také ratměřické družstvo žen. Po náročné zimní přípravě a pravidelném tréninku se vyzbrojené novými slušivými dresy naše děvčata  zapojila o víkendu 30. 6. - 1.7. do dvou kol této soutěže v požárním útoku.Předvedené časy a výsledky byly více než dobré - v Drahňovicích i v Louňovicích z toho bylo 5. místo v konkurenci 12 a 15 sborů celého okresu. Ať to šlape i v dalších závodech!

Hřbitov má nový kabát

29.06.2018

Předložením závěrečné zprávy a žádosti o proplacení dotace Ministerstva zemědělství jsme ukončili stavební akci Oprava hřbitovní zdi v Ratměřicích. Práce provedla firma RE-IN za vysoutěženou cenu 738 704 Kč, dotace MZe činí 80%, tedy 517 092 Kč.
Podívejte se, jak je zachycena poslední velká oprava hřbitovní zdi v obecní kronice.

Fotografie ke článku

Přívalový déšť ničil zejména v Hrzíně

06.06.2018

Prudký středeční liják 30. 5.. při kterém spadlo až 65 mm srážek, napáchal v naši obci velké škody. Nejvíce byla postižena osada Hrzín, kde voda přetekla návesní rybník a pod hrází zcela zdevastovala přístupovou cestu ke nemovitostem. Poškozena byla také samotná hráz, koryto potoka a jeho okolí. První práce na odstranění škod probíhali již v pátek.
V Ratměřicích přišla velká voda z Habrovka a zaplavila soukromé zahrady a sklepy pod novou výstavbou. Dobrovolní hasiči měli práci s čištěním místních komunikací v obci.

Fotografie ke článku

Fontána má své webové stránky

16.05.2018

Ratměřická hasičská fontána má i pro letošní rok své datum konání - uskuteční se v sobotu 25. 8. 2018. Novinkou letošního ročníku jsou nové webové stránky této akce. Aktuality, fotogalerii, oficiální videa i střípky ze zázemí a historie originálního představení SDH Ratměřice najdete na www.hasicskafontana.ratmerice.cz

Snad se vám bude webová prezentace bude líbit a přiláká v předposlední prázdninovou sobotu k rybníku Lazna nové diváky.

Den Matek

15.05.2018

Letošní Den Matek oslavily dámy z Ratměřic a okolí ve zrekonstruovaných prostorách obecního úřady v ryze ženském stylu. Celé odpoledne bylo zasvěceno módě a typologii žen. Zábavnou a poučnou prezentací představily Daniela Boušová a Denisa Lišková metodu otypování duše ženy a orientaci v módních stylech dle těchto typů. Během odpoledne mohly dámy využít služeb profesionální vizážistky a odejít tak za svými muži krásně nalíčené.

Fotografie ke článku

předchozí strana | Strana: 3 z 6 | další strana